Różnorodne barierki

Barierki i bariery to nie tylko bariery drogowe czy bariery uliczne. To także bariery parkingowe, barierki przemysłowe czy barierki obrotowe. Każdy zna ich podstawowe funkcje. Chodzi oczywiście o nic innego jak o zwiększanie bezpieczeństwa. Przede wszystkim dotyczy to pieszych. Barierki uliczne oddzielają bowiem chodnik od drogi. Dlatego piesi czują się o wiele bardziej bezpiecznie, a kierowcom jedzie się o wiele bardziej komfortowo.

Barierki drogowe czy barierki uliczne, ale także na przykład barierki przemysłowe to nic innego jak barierki ochronne. Zabezpieczają nie tylko pieszych na chodnikach, ale także odgradzają pieszych od stref zieleni, ograniczają dostęp do wybranych miejsc. Są więc solidne, spełniają funkcję bezpieczeństwa i posiadają prosty, estetyczny design. Barierki tego typu to nie tylko barierki ochronne. To także nic innego jak barierki dekoracyjne.

Wspaniale bowiem komponują się w miejskim krajobrazie. Są estetyczne i świetnie wyglądają. I taka jest ich druga funkcja. Nie zapominajmy jednak, że bariery mają zwiększać nasze bezpieczeństwo. Także bezpieczeństwo i wygodę poruszania się w ruchu drogowym naszych dzieci. Nic dziwnego, że np. bariery drogowe najczęściej umieszcza się przy szkołach oraz przedszkolach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy są najbardziej narażeni.