Barierki oraz bariery

Umieszcza się je w przestrzeni miejskiej. Ich podstawowym zadaniem jest nic innego jak zwiększanie bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców pojazdów w ruchu drogowym. Dlatego bariery parkingowe, bariery uliczne czy barierki uliczne oddzielają chodnik od ruchu ulicznego. Tym samym – piesi są o wiele bardziej bezpieczni, zaś sami kierowcy czują się w komfortowo w czasie jazdy. Stosowane są w bardzo podobny sposób jak na przykład słupki czy też pachołki.

Barierki drogowe, barierki dekoracyjne, barierki parkingowe, barierki przenośne, barierki przemysłowe, barierki uliczne –rodzajów tego typu elementów, jak widać, jest naprawdę bardzo wiele. Sporo znajdziemy w sieci internetowych ofert na ten temat. Producenci produkują bariery wytrzymałe i solidne, bo to podstawa tego, aby spełniały one podstawową funkcję – czyli utrzymywanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Barierki różnego rodzaju to także barierki ochronne, które zabezpieczają place zieleni, odgradzają strefy pieszych od stref zieleni, ograniczają dostęp do wybranych miejsc. Barierki estradowe, siłą rzeczy, muszą zatem być bardzo solidne i wytrzymałe, również odporne na działanie czynników pogodowych. Estetyczne, atrakcyjne – barierki dekoracyjne. To kolejna ich, obok zwiększania bezpieczeństwa, funkcja. Mogą stać się ozdobą każdej miejskiej przestrzeni.